Kurumsal

Nisan 2007 de Öğretmenim Dergisi adıyla çıktığımız yolda, Şubat 2012 de ÖDY ( Öğretmenim Dergisi Yayınları) yi kurduk. Dergimiz 81 sayıya ulaştı. Yayınevimiz ise 14 kitabı sizlerin beğenisine sundu. Önümüzdeki günlerde 2 yeni kitabı daha kitapseverler ile buluşturacak. 8. yılımızı doldurduğumuz bu günlerde Demokrat Türkiye Gazetesini de çıkarmanın gurur ve onurunu taşıyoruz.
Yayın hayatında 8 yıl, 82 sayıyı geride bırakan ÖĞRETMENİM Dergisi, sayfalarına taşıdığı haber, makale, söyleşi ve röportajlarıyla eğitim sektörümüzün gelişmesine ve Türkiye’deki eğitimin kalitesinin yükseltilmesine önemli katkılar sağlamaktadır.
Yayınevi olarak yeni yazarları Türk edebiyatına kavuşturmak, kitapseverleri farklı ve yeni isimlerle buluşturabilmek gibi bir misyon ile yola çıkarak 16 kitaba ulaştı.
1977 yılından bu yana öğretmenlik, yazarlık ve gazetecilik mesleğini yürüten Kurucumuz Adnan Gündüz’ ün manevi önderliği ve yol göstericiliğinde Demokrat Türkiye gazetesini çıkardık. Günümüz Türkiye’sinde Demokratlık kavramının herkes tarafından farklı algılandığı, her kesimden insanın kendi inanç ve görüşlerine göre yorumladığı Demokrat ve Demokratlık kavramını gerçek kelime anlamı karşılığını vermek amacıyla, tüm kişilere, kesimlere, inançlara ne uzak ne de yakın durmadan eşit bir mesafeden her kesimden insanın sesi olmak istiyoruz.
Yaklaşan genel seçimler nedeniyle ülke gündeminden uzak kalmayan gazetemiz sayfalarını başta medya ya da medya grubu adı verilen ve belirli kişi-kesim ya da kuruluşlar dışında kalan herkese kapıları kapatan yayın ve basın kuruluşlarından farklı olarak, her türlü görüşe sayfalarımızı açtık. Bu kapsamda genel seçimlerde gerek bir partiden gerekse de bağımsız adaylığını açıklayan tüm İstanbul Milletvekili Adaylarımız ile bire bir röportajlar gerçekleştirip, adayların görüş ve projelerini seçmenleri ile buluşturacağız.
Yazılı yayın organlarının yanı sıra günümüz teknolojik gelişmelerini de göz ardı etmeyerek, hakkımızda detaylı bilgileri, dergimizin geçmiş sayılarını, yayınlarımızı ve gazetemizi www.ogretmenimdergi.com adresiyle internet üzerinden çok geniş kitleler ile buluşturmaktayız. Önümüzdeki günlerde tamamlanıp yayına girecek olan www.demokratturkiye.com.tr adresimiz gazetemizin kurumsal web sitesi olması yanında dinamik, aktif, tarafsız ve bağımsız bir haber sitesi olarak ta hizmet verecektir.
İdealist bir yaklaşımla ve tüm zorluklara karşın dergi, yayınevi ve gazete olarak sürdürdüğümüz yayıncılık ve gazeteciliğimiz gücünü ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışından almakta ve almaya da devam edecektir.